Co wyróżnia absolwenta szkoły policealnej na rynku pracy?

Absolwent na rynku pracy

Edukacja jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas. Dzięki nauce nabywamy wiedzę, która jest niezbędna w codziennym życiu. Często po ukończeniu szkoły średniej młodzi ludzie zastanawiają się, co robić w życiu. Jeśli studia, to jaki kierunek? Jeśli praca, to w jakim zawodzie? Kończąc szkołę średnią, na przykład liceum ogólnokształcące zwykle nie posiadamy w ręku żadnego fachu.

Wizja przyszłości nie zawsze jest zaplanowana i jasna. Właśnie dlatego warto zdecydować się na rozpoczęcie nauki w szkole policealnej. Co wyróżnia absolwenta takiej placówki na rynku pracy?

Praktyczna znajomość zawodu

Rekruterzy zwracają ogromną uwagę na doświadczenie zawodowe, które opisujemy w życiorysie. To, czym się zajmował kandydat przed złożeniem aplikacji, ma kluczowe znaczenie. Szczególnie jeśli chodzi o konkretne umiejętności. Na przykład florysta czy technik usług kosmetycznych. CV absolwenta szkoły policealnej z pewnością znajdzie się wysoko w rankingu kandydatów, ponieważ posiadł on specjalistyczną wiedzę oraz odbył praktyki, dzięki czemu może pochwalić się nabytymi umiejętnościami.

Zaangażowanie i pasja

Decydując się na rozpoczęcie nauki w szkole policealnej, uczniowie zwykle mają sprecyzowany cel. Większość kierunków wymaga nauki jedynie przez dwa semestry, a specjalizacje są ukierunkowane na konkretne zawody. Właśnie dlatego osoby, które się na nie decydują, zwykle czują powołanie do pracy w określonej dziedzinie lub obrany kierunek ma wiele wspólnego z ich hobby. Taki kandydat jest wartościowy dla wielu pracodawców, ponieważ jest duża szansa, że praca w pewnym stopniu stanie się jego pasją. Poza tym chęć poszerzania wiedzy i kształcenia się takiej osoby jest wręcz oczywista, więc daje gwarancję ambicji i chęci rozwoju w strukturach firmy.

Nigdy nie jest za późno na podniesienie swoich kwalifikacji czy zmianę branży. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej  Zaocznej Szkoły Policealnej w Przemyślu. Proponujemy wiele kierunków, dzięki którym łatwiej będzie Państwu znaleźć wymarzoną pracę. Ukończenie wielu z nich trwa zaledwie dwa semestry, a nauka jest bezpłatna.