Na jaki kierunek zdecydować się w szkole policealnej?

uczennica

Szkoła policealna pozwala stosunkowo szybko zdobyć niezbędne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pracy w konkretnym zawodzie. Dla absolwentów szkół ponadpodstawowych jest to świetna szansa na zdobycie umiejętności pożądanych na rynku pracy. Ważną decyzją, którą będziesz musiał podjąć, decydując się na tę ścieżkę kształcenia, jest wybór kierunku w szkole policealnej. Poznaj możliwości, jakie czekają na Ciebie w Szkole SINUS.

Opiekun – pożądany zawód na rynku pracy

Praca w charakterze opiekuna jest wymagająca, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Osoby z kwalifikacjami z tego zakresu mają duże szanse na zdobycie ciekawego zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą. Kierunki takie jak Opiekun osoby starszej czy Opiekun w domu pomocy społecznej cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi właśnie ze względu na wiele ofert pracy.  Ze względu na sytuację demograficzną w Europie, czyli starzenie się społeczeństwa, są to perspektywiczne profesje, na które popyt z całą pewnością będzie sukcesywnie rósł.

Osoby, które chciałyby w przyszłości pomagać osobom niepełnosprawnym, mogą podjąć edukację na kierunku Asystent osoby niepełnosprawnej. Jeśli marzysz o tym, aby w przyszłości profesjonalnie zajmować się dziećmi, z pewnością zainteresuje cię prowadzony w naszej szkole kierunek Opiekunka dziecięca.

Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

Nauka w naszej bezpłatnej szkole policealnej odbywa się na różnych kierunkach. Urozmaicona oferta skierowana jest do młodych ludzi o różnych zainteresowaniach, którzy chcą po liceum zdobyć konkretny fach w rękach. Jeśli swoją przyszłość wiążesz z pracą biurową w instytucjach państwowych (np. urzędzie) lub prywatnych firmach, ciekawą propozycją jest kierunek Technik Administracji. Oferujemy też kształcenie w zakresie Technika Archiwisty, a także Technika bezpieczeństwa i higieny pracy.

Technik ochrony fizycznej osób i mienia to oferta dla osób, które w przyszłości chciałyby pracować na stanowisku ochroniarza w różnorodnych firmach, instytucjach, agencjach ochrony itp. Z kolei miłośnicy roślin, aranżacji wnętrz i ogrodów, mogą podjąć kształcenie w kierunku Florysta.

Technik usług kosmetycznych to szansa, aby pracować w salonie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych. Wybierając ten kierunek zdobędziesz też stosowne przygotowanie do tego, aby rozpocząć prowadzenie samodzielnej działalności w tym zakresie. W naszej szkole zdobędziesz też niezbędne kwalifikacje do świadczenia usług sterylizacji. Kierunek Technik sterylizacji medycznej otworzy ci drzwi do ubiegania się o pracę m.in. w sterylizatorniach centralnych, pracowniach endoskopowych, gabinetach stomatologicznych, podręcznych sterylizatorniach na bloku operacyjnym czy pracowniach mikrobiologii.